Diagnostyka SO/CHECK (Oligo/check)

gru 11, 2024 | Dietetyka, Oferta, Polecani producenci i dostawcy

Przykładowe wyniki badania so check

Badanie z użyciem platformy SO/CHECK pozwala na szybkie, bezbolesne i dokładne sprawdzenie poziomów kluczowych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały, a także wykrycie obecności szkodliwych metali ciężkich.
Dzięki zaawansowanej analizie spektrofotometrycznej tkanek miękkich można w ciągu kilku sekund uzyskać kompleksowy obraz stanu zdrowia bez konieczności pobierania krwi.

Co sprawdza SO/CHECK?

Badanie SO/CHECK jest metodą sprawdzenia:
• poziomów makro- i mikroelementów (ponad 20)
• niedoborów najważniejszych witamin A, C, E, D oraz witamin z grupy B (B6, B12, B9-kwas foliowy)
• nadmiarów metali ciężkich – ocenia procentowo zawartość aż 15-tu szkodliwych pierwiastków, w tym: (aluminium, ołów, rtęć, nikiel, kadm, bar, beryl, arsen, tal)
• poziomu stresu oksydacyjnego, co pozwala określić ryzyko chorób i stanów zapalnych
• równowagi kwasowo-zasadowej organizmu
• stanu jelit (w tym przyswajalność minerałów śladowych i kontrola glikemii)
• stanu układu nerwowego
• ocenia stan stawów
• funkcje wątrobowe

Przebieg badania SO/CHECK:

Badanie trwa kilka sekund, podłączony do komputera skaner, przykładany jest na moment w cztery punkty na dłoni osoby diagnozowanej. Stosowane od 2-go roku życia.
Metoda – nie inwazyjna, bez pobierania krwi, wykorzystuje zasadę działania spektrofotometru.

Jaka jest zasada działania spektrofotometru?

Mówiąc najprościej, działanie spektrofotometru opiera się na prawie Lamberta-Beera, które mówi, że ilość pochłoniętego światła jest wprost proporcjonalna do stężenia substancji rozpuszczonej w roztworze i gęstości analizowanego roztworu.
Metoda ta jest bardzo czuła, bo pokazuje zawartość składników w tkankach , a więc tam gdzie stężenie nie zmienia się tak szybko jak zawartość w badanych próbkach krwi.
Technika ta wykorzystuje wiązkę światła, która przechodzi przez próbkę, a każdy związek w roztworze pochłania lub przepuszcza światło o określonej długości fali.
Tak więc działanie SO/CHECKA opiera się na badaniu widma światła przechodzącego przez tkankę – oznaczenie ilościowe to praca platformy.
Od dawna spektrofotometry używa się w przemyśle i laboratoriach – do badania zawartości substancji w żywności oraz w krwi.
W SO/CHECK innowacyjność polega na zastosowaniu tej starej, dobrze znanej metody do badania zawartości składników w tkankach miękkich.

Każdy związek ma charakterystyczne widmo, intensywność tego widma odpowiada stężeniu.

Przykładowe wyniki badania:

Przykładowe wyniki badania so/check

Czy wyniki z krwi i spektrofotometru (SO/CHECK) można porównywać?

Krew transportuje różne składniki, więc wyniki mówią o ilościach krążących w organizmie, natomiast nie mówią ile z tych witamin i minerałów oraz metali ciężkich dostaje się do komórki. A więc nie wiadomo czy komórka ma wystarczające zasoby do prawidłowego funkcjonowania. Zdarza się że pomimo prawidłowych parametrów krwi, występują niedobory na poziomie komórkowym. Np. można mieć prawidłowy poziom żelaza lub Vit B12 we krwi, a mimo to mieć deficyt w komórkach i w związku z tym odczuwać objawy tych niedoborów – jak brak energii, zmęczenie, problem z odpornością, problem z redukcją wagi.

Badając tkanki miękkie sprawdzamy zawartość w komórkach która jest ważniejsza i kluczowa, bo pokazuje zależność pomiędzy ilością składników dostarczanych w żywności, a przyswajanych. W ten sposób dodatkowo oceniamy pracę i sprawność jelit.

Badając zawartość w tkankach – lepiej można zrozumieć sygnały wysyłane nam przez organizm.

Badanie SO/CHECK– czy warto?

Zdecydowanie tak! Badanie to pomaga zidentyfikować niedobory kluczowych składników odżywczych, wykryć obecność toksyn, a także ocenić stan równowagi kwasowo-zasadowej i poziom stresu oksydacyjnego.
Ponadto badanie to ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – niektórych pierwiastków nie szuka się w krwi, bo ich tam nie ma , np. fosforu – forma która jest odpowiedzialna za centra energetyczne (fosfolipid), za ATP, za elastyczność naczyń – a spadek fosforu to mniej energii, odczucie zmęczenia, spadek detoksu i innych procesów zachodzących w komórkach.
Duże niedobory fosforu mogą być przyczyną podwyższonego ciśnienia, cholesterolu, problemów naczyniowo-sercowych, oraz ze względu na spadek sprawności błony komórkowej, spada też elastyczność naczyń.

W badaniu uzyskuje się kolejną ważną informację potrzebną do doprowadzenia organizmu do homeostazy , czyli o zależności pierwiastków między sobą. Mogą one występować w trzech konfiguracjach: naturalnej, synergistycznej oraz antagonistycznej. Ma to znaczenie, gdyż brak jednego pierwiastka może wpływać na przyswajalność innego.

SO/CHECK jest metodą natychmiastową w porównaniu z czasem analizy z włosa, gdzie można uzyskać podobne parametry.

Kto powinien skorzystać z tego badania?

Osoby – z problemami zdrowotnymi, które korzystały z rozwiązań Medycyny Akademickiej bez zadowalających rezultatów. Zazwyczaj ich objawy nie są jednoznaczne, lub mają wieloczynnikowe podłoże – trudne do zdiagnozowania. To badanie ułatwia bardziej holistyczne spojrzenie na człowieka.

Osoby – o dużej świadomości funkcjonowania swojego ciała, dbające o zdrowie i dobre samopoczucie, dla których jest ono pomocne w osiągnięciu efektu homeostazy.

Osoby – uprawiające sport, dla których prawidłowe parametry mają realne przełożenie na wyniki sportowe, wydolność, kondycję.

Podsumowanie badania SO/CHECK:

– szybka, nie inwazyjna metoda

– sprawdzenie kluczowych wartości witamin i minerałów, obciążenia metalami ciężkimi, oraz kilku parametrów odzwierciedlających nasze samopoczucie

– pomiar  składników w tkankach miękkich, czyli informacja o wartościach przyswojonych a nie tylko dostarczonych do organizmu

– więcej przydatnych wyników, aniżeli z badania krwi

– łatwość monitorowania postępów suplementacji lub terapii

– powtarzalność wyników, bez względu na porę dnia, chwilowe zmiany środowiskowe

– zasada pomiaru znana od lat, wykorzystywana w przemyśle i laboratoriach

Dzięki temu badaniu możliwe jest nie tylko szybkie zdiagnozowanie problemów zdrowotnych, ale również precyzyjne dopasowanie indywidualnej terapii i monitorowanie jej postępów. Z tego powodu rozwiązanie to cenione jest przez lekarzy i dietetyków.

Technologia znana jest na wszystkich kontynentach i cieszy się dużą popularnością zarówno w Europie zachodniej (zwłaszcza we Francji – skąd pochodzi), jak i USA, Australii, Japonii, Szwajcarii i wielu innych krajach.

Jestem entuzjastką i propagatorką zdrowego stylu życia, dbania o siebie i swoje zdrowie,
w nurcie holistycznym, zgodnie z tezą że „lepiej zapobiegać, jak leczyć”. Moją misją jest wdrażanie najnowszych zdobyczy nauki i technologii, do osiągnięcia celu projektu: „Długowieczność w dobrej kondycji i zdrowiu”.

W czym mogę Ci pomóc?

Inne artykuły